Moduł 1

Mądry i świadomy rodzic – czyli jaki?

Zaczniemy od zastanowienia się, jakiego człowieka chcemy wychować. Bez tego nasze działania skupiają się na walce z konkretnym zachowaniem, co często wcale nie buduje życiowych umiejętności. Popracujemy nad równowagą pomiędzy potrzebami dziecka a rodzica oraz wymogami sytuacji.

Grupa na FB

Dołącz do zamkniętej grupy kursowej na Facebooku. Zadawaj pytania i dziel się przemyśleniami z rodzicami takimi, jak Ty.

Zapisz się mailing

Zapisz się na kursowy mailing. Przez 26 dni będziesz dostawać po jednym mailu wprowadzającym do każdej lekcji. To dodatkowa motywacja do przerabiania kursu.

Moduł 2

Zmieniamy nasze błędne przekonania

Zaczynamy od zmiany naszych przekonań, bo to one wpływają na nasze myśli, emocje i w efekcie na nasze reakcje. Nie da się poradzić sobie ze złością dziecka (i swoją), kiedy nasz sposób myślenia jest błędny.

Moduł 3

Prawdziwe, ukryte potrzeby dziecka

Dziecko zachowuje się „źle”, gdy czuje się źle lub kiedy jakieś jego potrzeby są niezaspokojone. Żeby poradzić sobie z trudnym zachowaniem, musimy znaleźć jego przyczynę. Jak to zrobić? Przecież na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że dziecko ma wszystko, czego potrzebuje! Będziemy się tego uczyć w trzecim module…

Moduł 4

Jak mieć więcej cierpliwości?

Teraz zajmiemy się Tobą. Jesteś w tym wszystkim najważniejsza/najważniejszy! Jeżeli nie zadbasz o siebie, to nie będziesz mieć siły dbać o innych. Dlatego nauczymy Cię jak dbać o swój dobrostan w warunkach i sytuacji jakiej się znajdujesz (bo pewnie nie masz czasu na bieżące sprawy, a co dopiero na jakieś dodatkowe dbanie o siebie). Popracujemy również nad Twoją cierpliwością – nie martw się, to będzie prostsze niż myślisz…

Moduł 5

Jak nie być sfrustrowanym rodzicem? Jak w tym wszystkim zadbać o siebie i swoje potrzeby?

Mówienie NIE oraz komunikowanie i dbanie o swoje granice jest Twoim obowiązkiem. Dzieci muszą doświadczać odmowy oraz wiedzieć, że inni ludzie też mają granice, których nie należy przekraczać. Jak robić to mądrze?

Moduł 6

Jak reagować gdy dziecko zaczyna się złościć?

Nareszcie! Doszliśmy do kwestii, która jest najbardziej palącym problemem… jak reagować we wspierający sposób? Pozytywna Dyscyplina ma w zanadrzu kilka skutecznych narzędzi. Będziesz się ich uczyć. Oprócz tego skupimy się na profilaktyce i nauce radzenia sobie ze złością „na zimno”.